РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барановська В. В. 
Гістологічні особливості хромофобної карциноми нирки / В. В. Барановська, А. М. Романенко, Л. М. Захарцева // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 1. - С. 15-23. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Пухлини нирок є розповсюдженим станом, за якого диференційна діагностика гістологічних варіантів є принциповою для визначення прогнозу та лікування. В той самий час, це може викликати складності через гістологічну подібність різних видів новоутворень. Для розв'язання цього питання необхідним є використання додаткових методів на зразок імуногістохімічної діагностики. Мета дослідження - вивчення різноманіття будови хромофобної карциноми та виявлення патогномонічних гістологічних рис для її верифікації. Досліджено історії хвороби та гістологічні препарати оперативно видалених пухлин нирки 198 пацієнтів із діагнозом онкоцитоми нирки або хромофобної карциноми нирки (ХКН). Після підтвердження діагнозу визначено наявність різних гістологічних характеристик ХКН і розраховано вірогідність їх переважання у порівнянні з онкоцитомою нирки. З огляду на це, визначено ті гістологічні характеристики ХКН, вірогідність прояву яких була найвищою. Висновки: ХКН зустрічається в третині досліджуваних пухлин нирки, здебільшого серед пацієнтів на шостій та сьомій декаді життя. Частіше пухлина одностороння та безсимптомна. ХКН має різноманітну гістологічну будову, що ускладнює її діагностику. Класичний варіант ХКН спостерігається частіше за еозинофільний. Складним для діагностики ХКН є змішаний варіант, який має структури, схожі на інші види нирковоклітинних пухлин. Найбільш частими гістологічними рисами ХКН були солідний чи альвеолярний патерни росту, світла цитоплазма з ретикулярною структурою та родзиноподібне ядро. За порівняння розповсюдженості різних гістологічних рис у випадку ХКН з онкоцитомою нирки було виявлено, що в ХКН більш вірогідним є виявлення наступних (за ступенем зростання вірогідності): різні розміри ядра в одній пухлині, родзиноподібні ядра, ретикулярна цитоплазма, світла цитоплазма. Характерні для хромофобної карциноми риси можуть займати незначну площу. Це призводить до необхідності проводити дослідження великої кількості пухлинної тканини та застосовувати імуногістохімічне дослідження з використанням наступної панелі антитіл: CD 10 (56C6), CD 68 (KP1), CCytokeratin 7 (OV-TL 12/30), CD117/c-kit, Vimentin (Vim3B4), S-100 (4C4.9).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського