РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоміцький М. Є. 
Типологія патоперсонологічних трансформацій у хворих на шизоафективний розлад / М. Є. Хоміцький // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 1. - С. 34-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Питання діагностики, лікування та соціальної реабілітації хворих на ендогенні психози з епізодичним перебігом залишається одним з найактуальніших завдань психіатрії, яке, не зважаючи на значні успіхи науки і практики, не знайшло остаточного розв'язання. Значні труднощі нозологічного відокремлення в середині групи ендогенних психозів з епізодичним перебігом та оцінки патоперсонологічного аспекту клініки стосуються шизоафективного розладу. Мета дослідження - встановлення типології патоперсонологічних трансформацій у хворих на шизоафективний розлад на підгрунті аналізу клініко-психопатологічних, медико-психологічних, клініко-етологічних характеристик станів ремісії. На базі КУ "Обласна клінічна психіатрична лікарня" ЗОР (м. Запоріжжя) було обстежено 102 особи із встановленим діагнозом "шизоафективний розлад". Основними методами дослідження були клініко-психопатологічний, психодіагностичний, патопсихологічний, клініко-анамнестичний, клініко-катамнестичний та медико-соціальний а також медико-статистичний аналіз. В результаті проведеного дослідження на підгрунті аналізу клініко-психопатологічних, медико-психологічних, клініко-етологічних характеристик станів ремісії було встановлено типологію патоперсонологічних трансформацій у хворих на шизоафективний розлад. Встановлено наявність і частоту зустрічання 4-х основних типів патоперсонологічних трансформацій у випадку шизоафективного розладу ("афективно-лабільний" (20,1 % контингенту), "паранойяльно-дистимічний" (17,3 %), "істеро-агоністичний" (25,9 %), "нейрокогнітивно-дефіцитарний" (16,9 %) та "змішаний" (19,8 % контингенту)), які відрізняються за клініко-анамнестичними, клініко-психопатологічними, медико-психологічними, нейропсихологічними та клініко-етологічними характеристиками та спричиняють соціальну (трудову та сімейну) дезадаптацію різного ступеня вираженості. Встановлені в результаті дослідження окремі клініко-анамнестичні, клініко-психопатологічні, медико-психологічні, нейропсихологічні та клініко-етологічні ознаки можуть бути використані під час визначення типу патоперсонологічних трансформацій та його ступеня вираженості у хворих на шизоафективний розлад та, відповідно, - визначення якісних і кількісних характеристик індивідуально необхідних психофармакологічних, психотерапевтичних та соціально-реабілітаційних впливів і оцінки їх ефективності в динаміці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського