РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марічереда В. Г. 
Пріоритетність цистатину C поміж ниркових біомаркерів у діагностиці прееклампсії / В. Г. Марічереда, М. Ю. Голубенко, Л. І. Берлінська // Нирки. - 2020. - 9, № 2. - С. 87-91. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Суттєвими компонентами в патогенезі прееклампсії є ішемія плаценти та ренальна дисфункція. Для забезпечення своєчасного розродження та мінімізації ускладнень під час вагітності важливо застосовувати ретельний контроль функції нирок, що надасть змогу діагностувати розвиток прееклампсії на доклінічному етапі реалізації. Мета дослідження - дослідити показники сироваткового цистатину C й оцінити його ефективність у прогнозуванні прееклампсії вагітних у порівнянні з креатиніном та сечовиною сироватки крові. У дослідження було включено 30 жінок у першому триместрі вагітності, з них 20 жінок з анамнестичними факторами ризику з розвитку прееклампсії увійшли в основну групу і контрольну групу становили 10 жінок без факторів ризику прееклампсії - здорові. Дослідження рівнів сироваткових цистатину C, креатиніну та сечовини проводилося в період від 22 до 36 тиж вагітності. За порівняння середніх показників у групі жінок, у яких у подальшому діагностували прееклампсію (n = 8), із середніми показниками в групі жінок без прееклампсії (n = 12) рівні цистатину C, креатиніну та сечовини становили відповідно: <$E1,34~symbol С~0,11> проти <$E0,88~symbol С~0,03> та значуще відрізнялись для цистатину C (p << 0,001); <$E78,54~symbol С~3,68> проти <$E69,06~symbol С~4,94> та значимо відрізнялись для креатинину (p << 0,05); <$E2,79~symbol С~0,34> проти <$E3,07~symbol С~0,23>, та статистичної значимості не було відзначено (p = 0,364). У групі вагітних, у яких в подальшому діагностували прееклампсію, розрахована за креатиніном швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) (<$E88,25~symbol С~5,76>) є фізіологічною, тоді як під час розрахунку ШКФ за цистатином C (<$E58,62~symbol С~4,11>) виявлено значне зниження фільтраційної здатності нирок. У групі вагітних із рівнем цистатину C більше 1,0 (n = 10) для значення 1,08 щодо розвитку прееклампсії відзначено чутливість 87,5 % та специфічність 100 %. Під час ROС-аналізу площі під кривою відмічена різниця між трьома маркерами у вагітних щодо розвитку прееклампсії, а саме цистатин C як відмінний маркер (0,99), креатинин як добрий маркер (0,78) та сечовина (0,42) як незадовільний маркер щодо ранньої діагностики прееклампсії. Висновки: у дослідженні доведено, що у вагітних на етапі доклінічної реалізації прееклампсії суттєво підвищені рівні сироваткового цистатину C, але не сироваткових креатинину та сечовини. Сироватковий цистатин C - ефективний і вірогідний маркер у прогнозуванні прееклампсії у вагітних у другому та третьому триместрі гестації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського