РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724477<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вакула В. Л. 
Новый подход к исследованию спектров катодолюминесценции свободных кластеров инертных элементов с квазикристаллической и кристаллической структурой / В. Л. Вакула, А. Г. Данильченко, Ю. С. Доронин, Г. В. Камарчук, А. П. Конотоп, В. Н. Самоваров, А. А. Ткаченко // Фізика низ. температур. - 2020. - 46, N 2 (спец. вип.). - С. 180-191. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Запропоновано новий підхід до кількісного аналізу спектрів катодолюмінесценції вільних кластерів інертних елементів, які формуються в надзвуковому струмені, що витікає у вакуум. У межах цього підходу, який враховує міру кластеризації речовини в струмені, проведено аналіз інтенсивностей смуг люмінесценції нейтральних і заряджених ексимерних комплексів <$E ( roman Rg sub 2 ) sup *> і <$E ( roman Rg sub 4 sup + ) sup *>, виміряних для нанокластерів трьох інертних газів (Rg = Ar, Kr і Xe) із середнім розміром від 100 до 18 000 атомів/кластер (діаметром від 2 до 13 нм). Показано, що концентрація сконденсованої в кластери речовини, яка суттєво впливає на абсолютні значення інтегральної інтенсивності спектральних смуг, є пропорційною логарифму середнього розміру кластерів у струмені. Аналіз нормованих інтенсивностей надав змогу за даними спектрів катодолюмінесценції виокремити дві області розмірів нанокластерів, що, відповідно до результатів електронографічних досліджень, можуть бути ідентифіковані як області реалізації в кластерах аргону, криптону та ксенону квазікристалічної ікосаедричної та кристалічної ГЦК структур, а також перехідну область, в якій обидві фази співіснують. Для кристалічних кластерів із ГЦК структурою встановлено, що світіння нейтральних молекул <$E ( roman Rg sub 2 ) sup *> відбувається з усього об'єму кластера, у той час як заряджені комплекси <$E ( roman Rg sub 4 sup + ) sup *> випромінюють переважно з приповерхневого шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8 + В345.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського