РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724584<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Semenov D. S. 
Method for selecting a classified training sample for radar's elevation channels = Метод вибору класифікованої навчальної вибірки для кутомісцевих каналів РЛС / D. S. Semenov, D. M. Piza // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 1. - С. 36-43. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

При одночасному впливі активної і пасивної завади остання декорелює активну складову комбінованої завади в прийомних каналах РЛС виявлення і супроводу, що істотно знижує ефективність її компенсації. Тому при просторово-часовій обробці радіолокаційних сигналів необхідно тим чи іншим методом сформувати класифіковану навчальну вибірку, породжену тільки активною шумовою завадою для адаптації вагових коефіцієнтів просторового фільтра. Аналітична оцінка розподілу найбільш потужних купчасто-дощових хмарних систем виду Cb з подальшим математичним моделюванням ефективності придушення активних завад з використанням різних методів формування навчальної вибірки. На підставі проведених аналітичних розрахунків показано, що у верхній частині зони огляду типової РЛС виявлення і супроводу в секторі кутів місця від 6 до 30<$E symbol Р> верхня межа хмар виду Cb не перевищує 75 км, що гарантує відсутність пасивних завад в кінці дальності дії РЛС. Це дозволяє сформувати навчальну вибірку на часовому інтервалі, розташованому перед випромінюванням чергового зондуючого імпульсу. У нижній частині зони огляду в секторі кутів 0 до 6<$E symbol Р> верхня межа хмар розташовується на дальності 75 - 270 км, що не дозволяє сформувати навчальну вибірку в кінці дальності дії РЛС. Запропоновано використовувати кореляційний метод, при якому часовий інтервал для формування навчальної вибірки визначається шляхом поточного аналізу величини модуля міжканального коефіцієнта кореляції. Вибір інтервалу з найбільшим значенням міжканальної кореляції протягом періоду повторення дозволяє сформувати навчальну вибірку з найменшим впливом пасивної завади на процес компенсації активної складової комбінованої завади. В результаті моделювання встановлено, що використання навчальної вибірки істотно зменшує тривалість перехідного процесу при формуванні вагових коефіцієнтів просторового фільтра і, відповідно, покращує якість придушення активної завади. Висновки: наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше вирішена задача індивідуального вибору класифікованої навчальної вибірки для кутомісцевих каналів РЛС виявлення і супроводу. Практичне значення полягає в розробці методики аналізу розташування найбільш потужних хмарних систем по дальності в зоні огляду РЛС з різним ступенем ураження кутомісцевих каналів пасивними завадами у реальній сигнально-завадовій обстановці. До практичної новизни також слід віднести результати імітаційного моделювання, які підтверджують необхідність вибору методу формування класифікованої навчальної вибірки в різних кутомісцевих каналах зони огляду РЛС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського