РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724733<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rachok V. 
Improving the process of kneading yeast dough with cam working elements = Математичне моделювання процесу замішування дріжджового тіста кулачковими робочими елементами / V. Rachok, V. Telychkun, S. Damyanova, Yu. Telychkun // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 2. - С. 437-451. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Проведено дослідження процесу замішування пшеничного дріжджового тіста кулачковими робочими елементами (КРЕ) з метою визначення раціональної конфігурації конструктивних елементів для безперервного замішування тіста за різної частоти обертання робочих елементів і відстані між ними. Досліджено замішування пшеничного дріжджового тіста КРЕ. Математичне моделювання проведено з використанням програмного пакета Flow Vision, що базується на моделюванні тривимірного руху рідин і газів у технічних конструктивних об'єктах, а також для візуалізації кривих течій методами комп'ютерної графіки. Фізичне моделювання проведено на експериментальній установці з кулачковими місильними елементами. Відстань між кулачками становила 2, 4, 6, 8 і 10 мм, швидкість обертання - 20 - 100 об/хв. Зі збільшенням частоти обертання робочих елементів від 20 до 100 об/хв збільшується швидкість перемішування від від 0,1 до 0,6 м/с, відстань між кулачками на перемішування у вказаному діапазоні не впливає. Встановлено, що чим меншою є відстань між кулачковими елементами, тим більшим є тиск у камері замішування. Максимальні значення тиску сягають 16 560 Па за відстані між КРЕ 2 мм і частоти обертання 100 об/хв, мінімальні 555 Па за відстані між кулачковими робочими органами 10 мм та частоти обертання 20 об/хв. У камері замішування найбільші показники тиску утворюються в зоні контакту КРЕ зі стінкою камери замішування та в зоні контакту двох кулачків. Залежність в'язкості в камері замішування від швидкості обертання робочого елемента має степеневий характер та зі збільшенням частоти обертання від 20 до 100 об/хв зменшується від 1600 до 320 Па-с. Частини камери замішування, в яких досягаються показники в'язкості в межах від 320 до 960 Па-с, вважаються найбільш ефективними під час перемішування. Зменшення в'язкості тіста передбачає зниження енергетичних затрат у процесі замішування. Встановлено, що для підвищення транспортувальної здатності кулачкових робочих органів, покращання змішування та зменшення витрат теплоти раціонально використовувати кулачкові робочі органи зі змінним кроком і змінним положенням кулачків на <$E alpha~=~45 symbol Р> або комбінований кулачковий робочий орган із використанням витків шнека на початку робочого органу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського