РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко М. І. 
Порівняння характеристик глибокого охолодження повітря на вході ГТУ для різного типу клімату / М. І. Радченко, Є. І. Трушляков, Б. С. Портной, С. А. Кантор, Я. Зонмін // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 1. - С. 12-16. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено ефективність глибокого охолодження повітря на вході газотурбінних установок при змінних упродовж місяця кліматичних умовах експлуатації. Для охолодження повітря розглянуто використання тепловикористовуючих холодильних машин, які трансформують теплоту відпрацьованих газів газотурбінних установок в холод. Проаналізовано ефективність охолодження повітря на вході газотурбінних установок до різних температур: до 15 <$E symbol Р>С - абсорбційною бромистолітієвою холодильною машиною, яка використовується в якості першого ступеня попереднього охолодження зовнішнього повітря, та до 10 <$E symbol Р>С - комбінованою абсорбційно-ежекторною холодильною машиною, з ежекторною хладоновою холодильною машиною як другим ступенем охолодження повітря. Ефективність охолодження повітря оцінюється для різних кліматичних умов: помірного клімату на прикладі м. Одеса (Україна) та субтропічного клімату для м. Гуанчжоу (КНР). Особливістю субтропічного клімату є висока відносна вологість повітря, відповідно, й вологовміст при водночас високих його температурах. Як показник при оцінці ефективності охолодження повітря на вході газотурбінних установок до 15 <$E symbol Р>С в абсорбційній бромистолітієвій холодильній машині та глибокого охолодження повітря до 10 <$E symbol Р>С у комбінованій абсорбційно-ежекторній холодильній машині застосовано зменшення питомої витрати палива. При цьому порівнюються потреби в питомій холодильній потужності та питомій потужності градирень охолодження тепловикористовуючих холодильних машин при охолодженні повітря до різних температур. Показано, що, через вкрай різні тепловологісні параметри зовнішнього повітря його охолодження на вході газотурбінних установок до 10 <$E symbol Р>С для кліматичних умов України забезпечує поточне зменшення питомої витрати палива за рахунок більш глибокого охолодження повітря на вході ГТУ у 1,6 - 1,7 рази порівняно з охолодженням до 15 <$E symbol Р>С, а для кліматичних умов КНР - 1,4 - 1,45 рази. Проте необхідно зазначити, що більш глибоке охолодження повітря на вході газотурбінної установки до температури 10 <$E symbol Р>С в комбінованій абсорбційно-ежекторній холодильній машині порівняно з його традиційним охолодженням до 15 <$E symbol Р>С в абсорбційній бромистолітієвій холодильній машині потребує збільшення необхідної питомої кількості холоду у 1,7 - 2,0 рази та необхідної питомої потужності градирень охолодження холодильних машин у 2,6 - 3,0 рази для кліматичних умов України, тоді як для КНР - 1,25 - 1,3 та 1,5 - 1,6 рази, відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського