РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко В. С. 
Способи охолодження виливків при проектуванні ЛТО-процесу, що взаємодоповнює технології лиття та термообробки / В. С. Дорошенко // Процеси лиття. - 2020. - № 1. - С. 42-53. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У ливарному виробництві у розвиток способів регульованого охолодження виливків після затвердіння їх у піщаній формі запропоновано поєднання лиття з термообробкою (ТО), яке можна назвати ЛТО-процесом. Розглянуто умови застосування ЛТО-процесу для виливків із залізовуглецевих сплавів із середнім та високим вмістом вуглецю. ФТІМС НАН України за 2018 - 2019 рр. одержано низку патентів України на способи взаємодоповнення лиття і ТО як різновидів ЛТО-процесу, в яких як ТО використано ізотермічне гартування виливків. Найбільш зручний для ЛТО процес лиття в піщаних вакуумованих формах, пісок з яких легко висипається після припинення вакуумування, не перешкоджаючи видаленню гарячого виливка з форми. Для випадків прилипання ливарної фарби до поверхні виливка, піщаних залишків або місцевих зон пригару, особливо для крупних виливків, запропоновано спосіб гартування шляхом подачі на гарячий виливок повітряно-піщаної суміші, як у разі піскоструминної обробки. Виконано стислий огляд низки робіт, опублікованих за останні роки, про вплив змінних технологічних характеристик, механічних властивостей, мікроструктури на процес виготовлення двофазного високоміцного чавуну (ВЧ) типу ADI. У даний час відзначено суттєве зростання досліджень і розробок у всьому світі, присвячених одержанню двофазних і багатофазних мікро- і макронеоднорідних структур, що містять ферит, аусферит, бейніт, мартенсит, карбіди, карбонітриди, інтерметаліди та їх поєднання. Завдяки цьому поліпшують властивості відомих залізовуглецевих сплавів, що піддаються ізотермічному гартуванню за традиційними схемами. Ізотермічно загартований чавун ADI з можливістю регульованого введення вільного (проевтектоїдного) фериту в металеву матрицю надає змогу підвищити оброблюваність виливків, що надає підстави для включення технології ТО такого ADI до складу ЛТО-процесу поряд з іншими відомими методами ТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: К615.44 + К651 + К618

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського