РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщенко Р. М. 
Міжпредметні зв'язки фізики і математики під час викладання фізичних основ механіки студентам технічного університету / Р. М. Іщенко, І. В. Горбунович // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - 1 (ч. 2). - С. 39-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Відомо, що фізика та математика є традиційно найскладнішими дисциплінами для більшості студентів-першокурсників технічних університетів. Відповідно, проблема встановлення міжпредметних зв'язків фізики та математики та їх реалізація з метою підвищення ефективності навчального процесу є достатньо актуальною. Зрозуміло, що вищезазначена проблема є значною за обсягом. Мета роботи - дослідження міжпредметних зв'язків фізики та математики під час викладання розділу "Фізичні основи механіки" курсу фізики студентам першого курсу технічного університету. Для досягнення поставленої мети використано наступні методи: аналіз систематизація - під час огляду наукових публікацій за обраною тематикою дослідження; аналіз, порівняння, систематизація, узагальнення - під час вивчення узгодженості викладання навчального матеріалу з фізики та математики за часом, обговорення результатів дослідження та формулювання висновків роботи. Із проведеного аналізу програм із навчальних дисциплін "Фізика" і "Математика", за якими навчаються студенти технічних спеціальностей Національного транспортного університету, встановлено, що необхідні для успішного вивчення фізичних основ механіки теми з відповідних розділів курсу математики, за винятком елементів лінійної та векторної алгебри, вивчаються студентами вже після опанування вказаного розділу фізики. Відповідно, без належної математичної підготовки вивчати фізичні основи механіки студентам першого курсу, виявляється, досить складно. Таким чином, під час викладання фізичних основ механіки студентам першого курсу технічного університету не враховуються хронологічні міжпредметні зв'язки фізики та математики, що забезпечують узгоджене викладання вказаних навчальних дисциплін у часі, відповідно до потреб кожної з них. Головним шляхом вирішення проблеми неузгодженого у часі розгляду навчального матеріалу з фізики та математики є перенесення початку вивчення курсу фізики в технічному університеті на другий семестр, що забезпечить наявність більш грунтовної математичної підготовки студентів перед початком вивчення фізики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського