РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725035<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоружий І. В. 
Патоморфологічне та клініко-біохімічне обгрунтування тактики лікування гострого середнього отиту ускладненого сенсоневральною приглухуватістю (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / І. В. Хоружий; НАМН України, Ін-т отоларингології ім. О.С. Коломійченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування гострого середнього отиту, ускладненого сенсоневральною приглухуватістю, шляхом обгрунтування диференційованої лікувальної тактики хворих, розробленої на основі виявлених у них клінічних та біохімічних розладів та патологічних змін завитки лабіринта у лабораторних тварин. Згідно досліджень (295 пацієнтів) гострий середній отит у 10,8 % ускладнювався гострою сенсоневральною приглухуватістю. У більшості хворих на гострий середній отит (61 %) спостерігалися клінічні та біохімічні вияви ендогенної інтоксикації, причому у хворих на гострий середній отит, ускладнений сенсоневральною приглухуватістю, показники лейкоцитарного індексу інтоксикації, молекул середньої маси достовірно вищі, ніж у хворих з неускладненим гострим середнім отитом (р < 0,01 - 0,05). Такі дані можуть слугувати вірогідним критерієм виконання тимпанопункції для звільнення вуха від патологічного вмісту та зниження явищ ендогенної інтоксикації. Своєчасне виявлення сенсоневральної приглухуватості у хворих на гострий середній отит після проведення тимпанопункції та призначення адекватного лікування, яке включало антибактеріальну, дезінтоксикаційну терапію і препарати, що покращують мікроциркуляцію та ноотропи, дозволило добитись позитивного результату лікування у 96,9 % пацієнтів. Патологічні зміни, що виникали за експериментального гострого середнього отиту, характеризувались не тільки запальними явищами в слизовій оболонці барабанної порожнини, а й суттєвою перебудовою структур завитки внутрішнього вуха. Підтверджено зморщення волоскових клітини у тварин з гострим середнім отитом, що виявлялось достовірним зменшенням розмірів ядра і цитоплазми (р < 0,05) порівняно з групою інтактних тварин і є передумовою розвитку її апоптозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-5 + Р683.024.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського