РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725070<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чертопалов С. В. 
Вплив складу і структури фулереновмісних плівок на їх фізико-хімічні властивості : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / С. В. Чертопалов; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 23 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню фізичних закономірностей структуроутворення фулеритових плівок (ФП) за варіації складу й умов одержання, а також з'ясуванню ролі дефектів структури у формуванні оптичних властивостей плівок. Уточнено механізм формування ФП, який відрізняється від відомих раніше врахуванням впливу підкладки на утворення двійників росту та дефектів пакування плівок, концентрація яких за цих умов осадження залежить від типу підкладки. Встановлено чинники, дія яких приводить до утворення двійників росту та мікродвійникових прошарок у ФП. Встановлено, що природа поглинання в довгохвильовій області спектру пов'язана зі структурною досконалістю ФП. Виявлено трансформацію структури фулеритe С<sub>60</sub> під час опромінення іонами аргону з енергією 3 - 4 кеВ і дозами 10 18 - 10 19 іон·м -2 , яка полягає в розупорядкуванні структури С<sub>60</sub>, що виявляється в утворенні дислокаційних петель проникнення та збільшенні кількості дефектів пакування. Досліджено хемілюмінесценцію фулериту (фулеритових плівок осаджених на NaCl) за збудження атомарним воднем і встановлено її механізм. Спектри хемілюмінесценції та кінетика спектрів свідчать, що хемілюмінесценція є радикало-рекомбінаційна люмінесценція (PPЛ). Встановлено, що під час одночасного осадження металу (Cu, Ag, Au, Al) і фулерену формуються нанокристалічні плівки, які складаються з кристалітів металу та фулериту, причому молекули фулерену сприяють зменшенню розміру кристалітів металів, що надає можливість для одержання дрібнодисперсних частинок металів, на яких спостерігалось поверхневе резонансне плазмонне поглинання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського