РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сов'як О. О. 
Особливості клінічного перебігу множинного карієсу зубів та обгрунтування лікувально-профілактичних заходів у дітей шкільного віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. О. Сов'як; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Визначено поширеність та особливості клінічного перебігу множинного карієсу зубів у дітей, який виявлений у 39,3 % дітей 6-річного, у 44,2 % 12-ти й у 40,2 % дітей 15-ти років. Частіше відмічається гострий карієс, що виникає відразу після прорізування зубів, локалізується здебільшого на проксимальних поверхнях і супроводжується частими ускладненнями, у значної кількості дітей діагностовано вогнищеву демінералізацію емалі. За множинного карієсу зубів знижена стуктурно-функціональна резистентність емалі та мінеральна щільність кісткової тканини. Доведено, що множинний карієс зубів частіше зустрічається у дітей із патологією шлунково-кишкового тракту, гострими респіраторними й алергічними захворюваннями та з відхиленнями фізичного розвитку. У дітей з множинним карієсом виявлено низький вміст загального кальцію, фосфору, зниження активності лужної фосфатази, низький мінералізувальний потенціал ротової рідини, високу концентрацію Str. mutans у ротовій рідині. Встановлено особливості розподілу алелів генів VDR та амелогеніну (AMELX) у дітей з множинним карієсом. Доведено, що генетичним фактором, який збільшує ризик розвитку множинного карієсу в 2,15 раза, є наявність в генотипі алелю "а" поліморфного локусу АраІ гена VDR.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського