РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725374<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Росік Т. В. 
Роль судової практики в сучасній правотворчості: теоретико-прикладні аспекти : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. В. Росік; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено теоретико-прикладні аспекти ролі судової практики (СП) в сучасній правотворчості. Встановлено особливості поняття, ознак і сутності СП, її функціонального призначення за сучасних умов вдосконалення законодавства. Визначено її практичну роль в сучасному правотворчому процесі. Удосконалено визначення поняття "судова практика", в основу якого закладено виокремлені та проаналізовані ознаки. Вивчено проблему розуміння сутності СП, яка розкрита в межах: соціального, правового, логічного, владного, суб'єктного, формального, предметного, публічного та процесуального аспектів. Доведено, що за сучасних умов розвитку правової системи, вдосконалення системи судочинства та практики правотворчості роль СП у правотворчості значно посилюється, де СП виступає як засіб виявлення недоліків правового регулювання; правотворчого подолання прогалин у законодавстві; узагальнення правотворчого впливу на суспільні відносини; створення правотворчих пропозицій щодо вдосконалення положень чинного законодавства; тлумачення правових норм, що здійснюється шляхом усвідомлення та з'ясування правотворчого задуму, його роз'яснення суб'єктам права; здійснення правотворчого контролю. Приділено увагу питанням СП Конституційного Суду України та судів загальної юрисдикції в частині її ролі у національній правотворчості. Сформульовано й обгрунтовано положення щодо ролі СП Конституційного Суду України в правотворчості та визначено напрями її впливу на правотворчість. Розкрито роль СП судів загальної юрисдикції у правотворчості. Узагальнено й охарактеризовано сучасний стан взаємовпливу СП та правотворчості України, на підставі чого визначено шляхи вдосконалення взаємовпливу СП та правотворчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського