РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725413<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Токарчук К. О. 
Участь альдегідів у розвитку оксидативного стресу in vitro та in vivo : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / К. О. Токарчук; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Досліджено роль альдегідів у розвитку оксидативного стресу на моделях in vitro та in vivo. Продемонстровано безпосередню участь альдегідів у розвитку оксидативного стресу у системі Фентона (Fе2+-аскорбат) в тимоцитах щура, на моделях рабдоміолізу та стрептозотоцинового діабету у щурів. Показано здатність альдегідів - формальдегіду, гліоксалю, метилгліоксалю та акролеїну, викликати оксидативний стрес в тимоцитах щура. Вперше показано, що димедон може бути використаний як акцептор альдегідів з метою попередження наслідків таких патологічних станів, як експериментальний рабдоміоліз і діабет. Доведено здатність димедону знижувати вміст альдегідів в тимоцитах щура. Вперше продемонстровано нормалізацію показників карбонільного й оксидативного стресу в різних тканинах після застосування димедону. Показано, що димедон у дозі 50 мг / кг маси щура є малотоксичним для щурів. Результати проведеної роботи розширюють існуючі уявлення про участь ендогенних альдегідів у розвитку оксидативного стресу за рабдоміолізу та діабету у щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4 + Е0*725.17 + Р252.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424261 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського