РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725424<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крицкалюк Н. І. 
Інституціоналізація громадянського суспільства як чинник становлення демократії в Україні : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. І. Крицкалюк; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Комплексно проаналізовано інституціоналізацію громадянського суспільства (ГС) як чинника становлення демократії. Визначено сутність, структуру, функції інститутів ГС. Розглянуто новітні тенденції взаємовідносин інститутів ГС та держави. Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження інституціоналізації ГС політики. Увагу приділено обгрунтуванню її зв'язку з проблемою ефективності демократичних інститутів. Акцентовано увагу на спільних і відмінних рисах моделей інституціоналізації ГС в демократичних державах. Показано, що ключовою проблемою, від вирішення якої залежить ефективність демократичних політичних інститутів, є надання інститутам соціальної спрямованості, можливість за їх допомогою здійснювати інституціоналізацію ГС. Доведено, що демократія потребує покращення матеріального становища, скорочення безробіття тощо. Обгрунтовано, що необхідність інституціоналізації ГС змушує шукати нові механізми, які сприяють підвищенню конкурентноздатності та консолідації суспільства. Здійснено історико-політологічний аналіз розвитку ГС в сучасній Україні та виділено основні етапи його інституціонального становлення. Визначено, що сутність сучасного стану інституціоналізації громадянських структур полягає в формуванні їх функціональної дієздатності. Обгрунтовано основні напрями подальшого розвитку інститутів ГС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського