РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725445<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавренюк Я. В. 
Обгрунтування корекції біоценозу порожнини рота у дітей на тлі ортодонтичного лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Я. В. Лавренюк; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Визначено роль зубощелепної аномалії (ЗЩА), а саме, біоценозу порожнини рота на тлі ортодонтичної патології, у механізмах розвитку карієсу зубів і хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) у дітей 7 - 16-ти років і патогенетично обгрунтовано спосіб корекції її негативного впливу на підставі клінічних і біохімічних досліджень з використанням розробленого лікувально-профілактичного комплексу (ЛПК). Встановлено зростання поширеності карієсу зубів і ХКГ у дітей 7 - 16 років, які мають ортодонтичну патологію, та доведено, що найбільша поширеність уражень твердих тканин зубів і запалень в тканинах пародонту була у дітей з незнімною технікою в порожнині рота, а найменша - із незнімними ортодонтичними апаратами. Встановлено фактори ризику виникнення уражень твердих тканин зубів і запальних захворювань пародонта у дітей, які діагностували під час ортодонтичного лікування. Клінічними та біохімічними дослідженнями встановлено, що основними чинниками виникнення ураження в твердих тканинах зубів і запалення в тканинах пародонта у дітей, які лікують ортодонтичну патологію знімними та незнімними конструкціями, є порушення мікробіоценозу, зниження неспецифічної резистентності в порожнині рота, а також порушення у складі та властивостях ротової рідини та показано ефективність призначення ЛПК, до складу яких входять мукозальний гель, препарат кальцію та мультипробіотик на карієс зубів і ХКГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 + Р733.668.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського