РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725451<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кукла О. Л. 
Молекулярно-іонні адсорбційні механізми відгуку в багатоелементних мікро- та оптоелектронних сенсорних системах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.01 / О. Л. Кукла; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова. - Київ, 2016. - 38 c. - укp.

Досліджено молекулярні й іонні адсорбційні ефекти в наноструктурованих електро-, біополімерних і супрамолекулярних чутливих шарах сенсорів і розроблено фізико-хімічні моделі впливу газового та рідкого середовища на їх оптичні й електрофізичні параметри. Як досліджувані сенсорні системи розглянуто багатоелементні масиви хімічних і біологічних сенсорів різного типу - потенціометричних іон-селективних польових транзисторів, імпедансних і хеморезистивних елементів, кварцових кристалічних мікроваг, інтерференційних колориметричних елементів у поєднанні зі специфічними хемо- та біочутливими шарами. Встановлено основні типи фізичних взаємодій між молекулами газових аналітів і макромолекулами полімерів і запропоновано моделі модуляції електропровідності в системі аналіт - допант - електрополімер під впливом аналіту, що засновані на концепції переносу часткового заряду між електропровідними полімерами (ЕПП) та адсорбованими молекулами аналіту. Встановлено, що адсорбція аналіту може призводити до перерозподілу механізмів провідності в ЕПП між поляронним і біполяронним, що відрізняються суттєво різною рухливістю носіїв заряду. Запропоновано механізм виникнення нестабільності електричних параметрів у іон-селективного польового транзистора (ІСПТ), що пов'язаний з процесом накопичення нерівноважного позитивного заряду в приповерхневому шарі діелектрика на межі поділу з електролітом. Реалізовано динамічну частотно-розподілену модель багатоелементної електрохімічної системи на основі спектроімпедансного методу дослідження, придатну для розпізнавання рідких середовищ. За допомогою використання цього методу в широкій смузі частот наведено можливість точного визначення кількісного складу дво- та трикомпонентних гетерогенних рідких сумішей. Запропоновано спосіб побудови багатоелементної оптоелектронної системи газового аналізу на основі одного фотоприймального пристрою з цифровою фіксацією R,G,B-компонент світла та масиву інтерференційно забарвлених органічних шарів. Встановлено основні закономірності побудови багатоелементних сенсорних масивів з перехресною селективністю. Обгрунтовано швидкий метод відбору окремих сенсорів до оптимального сенсорного масиву. Розроблено методики оцінювання розпізнавальної здатності подібних масивів щодо різних аналітів. Продемонстровано застосування методів статистичного аналізу для розпізнавання й ідентифікації різних класів речовин. Розроблено також оригінальні методики кількісного аналізу багатокомпонентних газових і рідких сумішей з використанням математичних методів регресійного аналізу. Одержані результати підтвердили можливість створення сенсорних систем експресної дії для хімічного аналізу та біомолекулярного розпізнавання. Як практичний результат продемонстровано низку створених мікро- та оптоелектронних сенсорних елементів і новітніх аналітичних пристроїв, призначених для аналізу біохімічних речовин (в т.ч. токсичних) в газових/рідких середовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 + З861-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424334 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського