РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725571<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мандровська С. М. 
Агроекологічні основи введення в культуру проса прутоподібного (Panicum virgatum L.) в Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. М. Мандровська; НААН України, Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Досліджено особливості росту, розвитку та формування продуктивності агрофітоценозів і посівних якостей насіння вперше інтродукованої в Україні культури проса прутоподібного (Panicum virgatum L.) і новоствореного сорту вітчизняної селекції Морозко за умов Лісостепу. На основі розробленої Методики проведення експертизи сортів проса прутоподібного (Panicum virgatum L.) на відмінність, однорідність і стабільність диференційовано дев'ять зразків різного еколого-географічного походження за належністю до височинних і низовинних екотипів, тривалістю проходження фаз і міжфазних періодів протягом їх вегетації, проведено кластеризацію за комплексом господарсько-цінних показників та їх адаптивною здатністю. Встановлено залежність формування врожайності сирої та сухої біомаси, виходу твердого палива та енергії від агроекологічних чинників (погодні умови, густота стояння рослин і норми висіву, способи передпосівної обробки насіння) та визначено їх частки впливу. Всі досліджувані зразки проса прутоподібного є придатними для поширення у зонах недостатнього й нестійкого зволоження Лісостепу України. На основі проведених досліджень розроблено елементи технології вирощування культури. Розроблено способи скорочення тривалості стану спокою та підвищення схожості насіння проса прутоподібного. Встановлено, що найефективнішим способом є замочування насіння в розчинах мікродобрив Аватар (0,7 л/га) і Рост-концентрат (1,0 л/га), за якого забезпечується істотне підвищення схожості насіння за лабораторних та польових умов, незалежно від генотипу. Доведено, що стратифікація насіння протягом 14-ти діб за температури 10 °С з подальшим пророщуванням за температури 20 °С скорочує термін спокою насіння та підвищує інтенсивність його проростання. Виявлено оптимальні режими сортування насіння за його аеродинамічними властивостями і питомою масою. Встановлено оптимальні терміни визначення показників посівних якостей насіння проса прутоподібного: енергія проростання - на 10-ту добу, лабораторна схожість - на 20-ту. Виробнича перевірка та впровадження науково-обгрунтованих елементів технології вирощування інтродукованих зразків проса прутоподібного в дослідних господарствах Полтавської й Вінницької областей підтвердили їх високу ефективність. Сорт вітчизняної селекції Морозко забезпечив річний економічний ефект 6,3 тис. грн/га, за сівби стимульованим насінням - 9,4 - 9,5 тис. грн/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424365 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського