РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Одінцов О. М. 
Формування передумов кластерної організації агропромислового виробництва : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. М. Одінцов; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Проаналізовано теоретичні, методологічні та прикладні аспекти поступової перебудови жорсткої ієрархічної системи функціонування аграрного сектору економіки на кластерну її будову, що грунтується на трьох інституціональних секторах - держави, бізнесу та науки. В аграрному секторі економіки України, попри низки негативних явищ розвитку, сформувалися передумови створення аграрних кластерів як добровільних мережевих територіально-галузевих об'єднань самостійних виробників сільськогосподарської продукції, переробних підприємств, організацій інфраструктури, освіти, науки та влади з метою виробництва продуктів харчування для населення і сировини для промисловості, одержання синергетичного та мультиплікативного ефектів і досягнення високої конкурентоспроможності функціонування на національному та світовому ринках. Обгрунтовано важливу ознаку наявності в аграрній сфері економіки згустків локалізованих зосереджень інноваційного конкурентоспроможного виробництва основних видів сільськогосподарської продукції, що складає основу продовольчого ринку країни. Доведено, що розвиток полюсів розвитку і точок зростання дає можливість розширювати території конкурентоспроможного виробництва за рахунок включення в дію синергетичного і мультиплікативного ефектів. Запропоновано методологію поглиблення диверсифікації аграрного виробництва на основі групування регіонів за часткою продукції тваринництва у загальному обсязі продукції, що сприяє створенню сприятливих умов кластерної організації та мережевого способу координації дій. Встановлено, що в інституціональному середовищі аграрного сегменту економіки України з наявністю територіально-галузевих згустків конкурентоспроможних сільськогосподарських підприємств, фермерських і селянських господарств, у яких виникають і функціонують полюси розвитку й точки зростання, продукуються синергетичні та мультиплікативні ефекти, склалися сприятливі передумови створення та розвитку аграрних кластерів. Для втілення в життя кластеризації аграрного виробництва необхідна ініціатива владних структур, удосконалення законодавчого процесу кластеризації, широке навчання кадрів, перетворення кластеризації у загальнодержавну справу реформування економіки країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського