РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725691<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крук М. М. 
Діагностика хронічних негнійних середніх отитів при тубарній дисфункції у хворих на алергічні риніти : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / М. М. Крук; НАМН України, Ін-т отоларингології ім. О.С. Коломійченка. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностики хронічних негнійних середніх отитів у хворих на сезонний і цілорічний алергічні риніти (АР) шляхом вдосконалення комплексного обстеження. Обстежено 188 людей (376 вух) у період загострення та ремісії: із сезонним АР 56, з цілорічним АР 82, контрольна група здорових 50 осіб. Застосовано опитування хворих і контрольної групи за допомогою тестів SNOT-22 (Sinus-Nasal-Outcome Test-22), при отомікроскопії встановлення ступеней ателектазу обох частин барабанної перетинки за М. Tos (1980), J. Sade (1979), Ch. Bluestone (2005). Вдосконалено імпедансну тимпанометрію тестами ковтання, Тойнбі, Вальсальва для визначення еквіпресорно-вентиляційної функції (ЕВФ) слухової труби (СТ). Оптичний огляд глоткового вічка СТ у динаміці з відеозаписом за D. Рое і співавт. (2011) доповнено тестами Тойнбі і Вальсальва (оптична вушна сальпінгоскопія в динаміці). Встановлено тубарну дисфункцію (ТД) в період загострення при сезонному АР, що після лікування у більшості випадків 70,54 % відновлювалась. У хворих на цілорічний АР повне відновлення ЕВФ СТ наставало значно рідше, тільки у 20,73 %. Причинами ТД були алергічний ендосальпінгіт, затоплення глоткового вічка слизовими виділеннями, зниження функції нижнього клапана СТ. У хворих на сезонний АР під час загострення виявлено розвиток туботимпаніту (ателектатичного отиту 1 - 2 ст.) із різним ступенем ателектазу натягненої та звислої частин барабанної перетинки в 67,85 % хворих, а в 5,36 % встановлено хронічний фіброзно-адгезивний середній отит (тотальний ателектатичний середній отит 2 - 3 ст.). У хворих на цілорічний АР під час загострення виявлено хронічний туботимпаніт (ателектатичний середній отит 1 - 2 ст.) у 67,07 % хворих, та у 25,61 % хворих фіброзно-адгезивний середній отит (тотальний ателектатичний середній отит 2 - 3 ст.), що в перерахунку на кількість вух становило 18,29 % (30 вух). Причинами розвитку негнійного середнього отиту встановлено: довготривалий АР з дитинства з порушенням мукоціліарного транспорту, функції СТ, малим об'ємом пневматизації середнього вуха. Комп'ютерна томографія із визначенням об'єму пневматичних структур середнього вуха дає змогу прогностично оцінити перебіг негнійного середнього отиту, а також дати оцінку тривалості процесу у вусі. Отологічні зміни розвиваються часто малосимптомно та не виразно. Для профілактики розвитку негнійних середніх отитів (ателектатичний, фіброзно-адгезивний) у хворих на АР необхідна своєчасна діагностика алергічного процесу та функціонального стану СТ із раннім лікуванням АР і ТД. Для діагностики функціонального стану СТ доцільно проводити комплексне обстеження - отомікроскопію із визначенням стану натягненої та ненатягненої частин барабанної перетинки, імпедансну тимпанометрію в динаміці, тональну аудіометрію, оптичний огляд носоглотки з одночасною вушною оптичною відеосальпінгоскопією в динаміці із визначенням функціонального стану глоткового клапана СТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-4 + Р682.440.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424581 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського