РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Філяніна Н. М. 
Екоосвітній потенціал гуманітарних знань : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.09 / Н. М. Філяніна; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди. - Київ, 2016. - 36 c. - укp.

Комплексно проаналізовано екоосвітній потенціал гуманітарних знань, на основі якого встановлено об'єктивний плюралізм сучасної екоосвіти. Екоосвіту розглянуто в контексті філософії освіти та визначено як засіб мобілізації індивідуальної та колективної відповідальності через засвоєння знань, культурних кодів, цінностей та моральних імперативів. Об'єктивним чинником, що ускладнює процес розроблення теорії, методології та практики екоосвіти, є складність і багаторівневість сучасних екологічних викликів, а також постійний розвиток наукових знань як у природничій, так і в гуманітарній сферах, створення нових міждисциплінарних, мультидисциплінарних і трансдисциплінарних галузей дослідження. Об'єктивно гуманітаризація екоосвіти зумовлена належністю освіти до гуманітарної сфери; тим, що гуманітарні знання дозволяють осмислити глибинні засади людського буття, духовності та моралі, сформувати систему цінностей, на основі яких можна подолати екологічні та гуманітарні кризи. Обгрунтовано необхідність доповнення раціоналістичної традиції пізнання природи розумінням природи, що втілюється в екологічній герменевтиці як мистецтві інтерпретації природи та довкілля, а також інтерпретації безпосередньої зустрічі людини з певним середовищем або в межах конкретного довкілля. Розкрито значний потенціал метафорики для розроблення сучасних концепцій екологічної освіти, оскільки метафорика: доповнює раціоналістичну аргументацію щодо необхідності розширення горизонтів розуміння природи; сприяє мобілізації екологічної свідомості та дій на захист природи в її цілісності, проблематизуючи сам освітній процес, вносячи в нього елементи творчості й образності; сприяє розширенню арсеналу засобів пізнання та розуміння широкого спектра буття та становища людини у світі. Показано актуальність дослідження природи художніми засобами для розроблення сучасних концепцій екоосвіти, що пов'язано з появою нових напрямів, форм і стилів мистецтва, які зумовлені: стрімким розвитком науки, техніки та технологій, що проникають в усі сфери буття, видозмінюючи природу, навколишній світ і життєдіяльність людини, разом із мистецтвом; включенням екологічних викликів та екологічних криз у сферу мистецьких рефлексій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424652 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського