РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000725959<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцева І. М. 
Підвищення однорідності шліфпорошків алмазу за міцністю і розмірами селективним відбором дефектних кристалів ситовим, магнітним та електричним методами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / І. М. Зайцева; НАН України, Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М. Бакуля. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено підвищення однорідності за міцністю та розмірами зерен шліфпорошків алмазу, отриманих із використанням феросплавів, шляхом селективного відбору дефектних кристалів ситовим, магнітним та електричним методами, що дозволило підвищити в 1,6 разу однорідність за міцністю шліфпорошків алмазу та приблизно в 2 рази однорідність за розмірами зерен, і як наслідок, підвищити працездатність бурових коронок, оснащених шліфпорошками алмазу підвищеної однорідності при бурінні твердих гірських порід. Уперше доведено, що посилення електричних властивостей (ρA+e.n.) зерен алмазу за рахунок адгезійного закріплення на їх поверхні тонкодисперсних електропровідних частинок металевого порошку дозволяє змінювати їх електроопір у діапазоні від 10-7 до 10-3 Ом × м і провести їх сортування за міцністю та підвищити однорідність порошку за міцністю. Встановлено, що додаткова класифікація ситовим методом на ситах R-20 і виділення вузьких класів зернистості алмазів забезпечують підвищення вмісту основної фракції порошків і підвищення їх однорідності за розмірами зерен. Виділення фракції 400/355 забезпечило підвищення вмісту основної фракції порошків алмазу марок АС125 - АС65 зернистості 400/315 на 25 ÷ 10 % і збільшення коефіцієнта однорідності за розмірами зерен цих порошків. Виробничі випробування засвідчили, що підвищення коефіцієнту однорідності за міцністю з 64 % до 76 % та коефіцієнту однорідності за розмірами зерен з 70 % до 77 % дозволяє підвищувати середню висоту виступання алмазів із матриці з 65 до 75 мкм і зменшити інтенсивність зношування бурової коронки більш ніж на 20 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л465

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424730 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського