РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перга Ю. М. 
Суспільно-політичне життя українців Холмщини та Підляшшя 1918 - 1939 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. М. Перга; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Проаналізовано головні причини консолідації українців Холмщини та Підляшшя в боротьбі за свої національні права в 1918 - 1922 pp. Розкрито особливість розвитку політичної думки українців Холмщини та Підляшшя в 1918 - 1922 pp., що полягає в дотриманні автономістично-федеративних поглядів. З'ясовано, що протягом 1922 - 1930 pp. українські політичні сили в Сеймі та Сенаті проводили планомірну та цілеспрямовану роботу щодо надання широких прав (зокрема, культурних, освітніх, економічних і політичних) українській меншині. Доведено, що боротьба між українськими політичними силами в другій половині 1920-х pp. призвела до послаблення українського політичного руху та зниження ефективності діяльності місцевих суспільних організацій. Зроблено висновок про закономірність втрати в 1930 - 1939 pp. політичними лідерами Холмщини та Підляшшя ваги на загальнодержавному рівні. Розкрито особливості суспільного життя українського населення Холмщини та Підляшшя міжвоєнного періоду, яке до 1930-х pp. характеризувалося діяльністю значної кількості доброчинних і культурно-освітніх організацій, економічних кооперативів, які займалися питаннями мови, релігії та освіти. Найбільш впливовою організацією стало Товариство доброчинності "Рідна хата", яка на кінець 1920-х pp. мала філії майже на всій території Холмщини та Підляшшя. Доведено, що внаслідок економічної кризи, тиску польської влади та впливу лівих сил у 1930 - 1939 pp. змінилася тактика українців у боротьбі за свої права. Внаслідок закриття товариств вони взяли активну участь у профспілковому та страйковому русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського