РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ракетська О. О. 
Експериментальні дослідження кардіопротекторних властивостей похідних бурштинової кислоти : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / О. О. Ракетська; НАМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". - Київ, 2016. - 23, [1] c. - укp.

Встановлено механізми реалізації кардіопротекторного ефекту метаболітотропних засобів - похідних бурштинової кислоти (яктон, мексикор) на основі визначення їх антиоксидантної, ергогенної, мітопротекторної дії за доксорубіцинової кардіоміопатії та фторидних інтоксикацій (ФІ) фторурацилом (ФУР) і натрію фторидом (НФ). У випадку гострої інтоксикації доксорубіцином і НФ під час експериментів на мишах яктон зменшує їх токсичність, підвищуючи дозу, що спричиняє загибель 50 % тварин. Яктон скорочує тіопенталовий сон у щурів на фоні доксорубіцину, НФ та ФУР завдяки дезінтоксикаційній дії. В умовах доксорубіцинової кардіоміопатії у кролів яктон нормалізує показники кардіо- та системної гемодинаміки, що характеризують його скоротливу активність. За ФІ яктон нормалізує всі порушені показники кардіо- та системної гемодинаміки. В умовах доксорубіцинової кардіоміопатії і ФІ (НФ, ФУР) у щурів яктон і мексикор нормалізують показники прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу (супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, альдегідфенілгідразонів, карбоксифенілгідразона), протеїнсинтезу (вміст мітохондріального білка), енергоутворення (вміст аденілових нуклеотидів, показників гліколізу, глюконеогенезу, глікогенолізу, активність цитохром-С-оксидази, малатдегідрогенази, креатинфосфокінази), показників синтезу, транспорту і метаболізму оксиду азоту та тіол-дисульфідної системи, а також проявляють мітопротекторну дію. На підставі проведених квантово-хімічних розрахунків молекули яктону встановлено, що похідні бурштинової кислоти мають широкий спектр фармакологічної дії, а аналіз розташування молекулярних орбіталей у молекулі яктону та його протонованої форми виявив можливість реалізації електронодонорних та електроноакцепторних центрів, які впливають на характер взаємодії з біолігандами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52 + Р281.7/9 похідні бурштинової к-ти

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424982 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського