РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726160<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рахманов Р. В. 
Психічні розлади у батьків тяжкохворих дітей (діагностика та лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Р. В. Рахманов; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Досліджено особливості розвитку психічних розладів (ПР) у батьків, діти яких хворіють на дитячий церебральний параліч (ДЦП) та аутизм. На основі вивчення клініко-психопатологічних і психологічних особливостей психічного стану батьків розроблено алгоритм діагностики, психотерапії та психофармакотерапії у комплексному лікуванні ПР. Виявлено домінуючі психопатологічні синдроми в батьків: депресивні епізоди легкого ступеню (F 32.0), фобічні тривожні розлади (F 40.9), змішані тривожні та депресивні розлади (F 41.2), розлади адаптації з переважанням розладів інших емоцій (F 43.23), іпохондричні (F 45.2), хронічні стани перевтоми (Z 73.0), а також недостатність відпочинку та розслаблення (Z 73.2). Встановлено вплив нозології тяжкохворої дитини на виникнення, розвиток і формування ПР у їх батьків. За результатами гендерного аналізу формування ПР визначено, що матері більшою мірою страждали тривожно-депресивними й іпохондричними розладами, і лише батьки дітей із ДЦП мали значний рівень неврастенічних розладів (F 48). Застосування розробленого алгоритму до комплексної терапії з урахуванням нозології тяжкохворої дитини, рівня її психосоціальної реабілітації та клінічних особливостей ПР у батьків достовірно покращило в них ефективність психотерапії та психофармакотерапії. Лікування сприяло зменшенню частоти проявів домінуючих синдромів ПР на рівні тривожних, депресивних, неврастенічних та іпохондричних типів, що підтвердило доцільність його практичного використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Р64-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського