РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726293<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сергієнко В. О. 
Автономна нейропатія серця у хворих на цукровий діабет 2 типу: патогенез, діагностика, класифікація, лікування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.14 / В. О. Сергієнко; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я. Данилевського. - Харків, 2016. - 48, [1] c. - укp.

Вперше доведено, що ЕКГ-маркери субклінічного пошкодження міокарда є найбільш високоінформативними в ранній діагностиці кардіоваскулярної автономної нейропатії (КАН) у хворих на цукровий діабет 2 типу (ЦД 2 типу). Одержані результати розширили знання щодо патогенезу КАН (пріоритетність інсулінової резистентності (ІР) та активації хронічного низькоактивного запального процесу), що поряд з ЕКГ- маркерами дозволили встановити діагностичні критерії й обгрунтувати тактику лікування. Вперше встановлено, що субклінічна стадія КАН характеризується збільшенням вмісту неактивного N-термінального фрагменту натрійуретичного мозкового пептиду (BNP) в крові та просторового кута QRS-Т та обгрунтовано їх включення до числа біомаркерів ризику й ЕКГ-маркерів. Субклінічна стадія КАН характеризується підвищенням жорсткості артерій, що може слугувати непрямим предиктором взаємозв'язку між мікро- та макросудинними проявами ЦД 2 типу. Вперше показано, що комбінування бенфотіаміну, ⍺-ліпоєвої кислоти, (⍺-ЛК) і φ-3 поліненасичених жирних кислот (φ-3 ПНЖК) у лікуванні хворих на ЦД 2 типу з КАН супроводжується найбільш виразними позитивними змінами гіперінсулінемії/ІР, ліпідного обміну, маркерів хронічного неспецифічного запального процесу, ендотеліальної дисфункції, субклінічного аритмогенного пошкодження міокарда, жорсткості артерій та стану вегетативної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425081 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського