РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шоріков Є. І. 
Маркери ендотеліальної дисфункції та ремоделювання серця та судин при гіпертонічній хворобі, поєднаній із цукровим діабетом 2 типу: генетичні, морфофункціональні, гемостазіологічні та фармакоекономічні детермінанти лікування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.02 / Є. І. Шоріков; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Тернопіль, 2016. - 40 c. - укp.

Вивчено механізми взаємообтяження артеріальної гіпертензії (АГ) та цукрового діабету типу 2 (ЦД) шляхом комплексного дослідження маркерів ендотеліальної дисфункції, ремоделювання серця та судин, метаболічних, гемостазіологічних та генетичних детермінант, а також досліджено програми лікування на підставі виявлених порушень. Обгрунтовано концепцію взаємообтяження АГ та ЦД. Встановлено прогностичний рівень ендотеліальної молекули адгезії тромбоцитів-1 і фактору фон Віллєбранда для діагностики ендотеліальної дисфункції хворих із коморбідним перебігом АГ та ЦД типу 2. Виявлено специфічні порушення колаген-залежної агрегації тромбоцитів та АДФ-залежної агрегації. Доведено, роль поліморфних варіантів генів NOSЗT(-786)C (алель С), МТНFR С667Т (алель Т) та GPIb⍺ С482Т (алель Т) у асоціації з ризиком ураження судин та носійства їх гомозиготних генотипів із більш вираженим розладам ендотеліальної функції та підвищенням агрегаційних властивостей тромбоцитів. Ранніми ознаками макроангіопатій на рівні сонних, плечових та феморальних судин є локальні порушення пружних властивостей з підвищенням індексу жорсткості, зниженням еластичності, зменшенням здатності до розтягнення. Виявлено, що 24-тижневе лікування раміприлом або лозартаном призводить до підвищення еластичності судин і покращує їх здатність до деформації. Обгрунтовано клінічну та фармакоекономічну ефективність комбінованої антигіпертензивної терапії у вигляді схем "раміприл + бісопролол" для зменшення ризику гострого коронарного синдрому та фібриляції передсердь, застосування раміприлу з індапамідом у пацієнтів з високим ризиком кардіоренального синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425127 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського