РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ісаєва І. М. 
Адаптаційні реакції серцево-судинної системи в осіб молодого віку з артеріальною гіпотензією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / І. М. Ісаєва; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Уперше визначено розповсюдженість артеріальної гіпотензії (АГ) серед студентів-медиків (17 - 21 років), яка в період 2010 - 2014 рр. становить 25 - 30 %. За цього частота виявлення АГ переважає в дівчат (85 %) порівняно з юнаками (15 %). Розширено наукові дані щодо феноменології рівня функціонування та функціональних можливостей серцево-судинної системи за умов зниженого артеріального тиску в осіб молодого віку. Виявлено два ступені АГ: помірно виражена АГ (рівень середнього артеріального тиску нижчий, ніж у обстежених контрольної групи, але не більше ніж на 15 %), де регуляторні механізми автономної нервової системи є задовільними в стані спокою, та виражена артеріальна гіпотензія (рівень середнього артеріального тиску менший, ніж в осіб контрольної групи, на 20 % та більше), що характеризується проявами надлишкової реактивності симпатичного відділу автономної нервової системи. Уперше встановлено, що термінова адаптація до фізичного навантаження забезпечується переважно за рахунок збільшення частоти серцевих скорочень та внаслідок підвищення діастолічного артеріального тиску, що свідчить про більш високу "ціну" адаптації до фізичного навантаження в молодих людей з АГ. Виявлено повільніше відновлення гемодинамічних показників, зокрема, повнота відновлення систолічного артеріального тиску на 5-й хвилині після навантаження в осіб з помірною АГ становить 85 %, в осіб з вираженою АГ - 75 %. Уперше визначено статистично значиме зниження екскреції норадреналіну на 43 % в людей з помірною та на 64 % із вираженою АГ порівняно з контрольною групою; зниження екскреції адреналіну на 30 % та на 50 % відповідно. За результатами проби з фізичним навантаженням розроблено й апробовано алгоритм прогнозування дезадаптаційних розладів у молодих людей з АГ, який дозволяє діагностувати помірний ступінь дезадаптації (донозологічний стан з витратою додаткових резервів для підтримки гомеостазу) та виражений ступінь дезадаптації (преморбідний стан зі зниженням функціональних можливостей).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського