РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726424<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зубанич Л. Л. 
Суспільно-політичний розвиток дворянських родин Північно-Східної Угорщини у 1526 - 1657 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Л. Л. Зубанич; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород, 2016. - 21 c. - укp.

Здійснено комплексний конкретно-історичний аналіз місця та ролі дворянських родин у суспільно-політичному, економічному та культурному процесах Північно-Східної Угорщини (ПСУ) (комітати Унг, Берег, Угоча, Мараморош) протягом 1526 - 1657 рр. З'ясовано, що чотири комітати ПСУ протягом XVI - XVІІ ст. в межах унітарної держави виконували перш за все оборонну функцію, захист державних кордонів з Польщею та Молдовою. Доведено, що дворянство ПСУ завдяки своєму майновому стану, шляхом перерозподілу влади успішно виконувало цілий спектр завдань, з-поміж яких головними були: збереження цілісності держави та захист його кордонів через систему прикордонних замків, а також підтримка перших закладів освіти та культури у своїх маєтках. З'ясовано, що у XVI ст. з розвитком станової держави почався розподіл державної влади, в якому важливу роль відігравали Державні Збори - єдиний законодавчий орган, представників якого обирали дворяни. Надано характеристику видатним дворянським родинам ПСУ в контексті їх участі у політичних, економічних і культурних процесах протягом 1526 - 1657 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УГО)43-286

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського