РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726493<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабінець О. М. 
Біологічні властивості іммобілізованих на ентеросорбентах пробіотиків після низькотемпературного зберігання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / О. М. Бабінець; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Харків, 2016. - 23 c. - укp.

Вивчено біологічні властивості пробіотиків після іммобілізації на ентеросорбентах і наступного зберігання за низьких температур. Експериментально визначено умови іммобілізації пробіотиків S. boulardii, В. Ьifidum, L. bulgaricus на сорбентах на основі активованого вугілля "Сорбекс", "СУМС-1". Розроблено спосіб визначення збереженості комплексів "носій-клітини" (Патент України 72110). Показано, що на збереженість комплексів "носій-клітини" впливають швидкість охолодження, видова кріорезистентність мікроорганізмів, склад середовища консервування, а також будова носія. Зберігання за температури -80, -196 °С протягом року забезпечує збереженість репродуктивних доз іммобілізованих пробіотиків. Іммобілізація пробіотиків на ентеросорбентах і наступне зберігання за -80, -196 °С не впливають на спектри антагоністичної та цукролітичної активності, резистентності до антибіотиків, шлункового соку. В іммобілізованих пробіотиків більш висока резистентність до солей жовчі. Іммобілізовані на ентеросорбентах пробіотики до та після низькотемпературного зберігання забезпечують більш швидке та повне відновлення індигенної мікрофлори кишечнику й ерадикацію транслокованої кишкової мікрофлори у лабораторних тварин із експериментальним дисбіозом. Одержані результати можуть бути використані під час розробки технологій виробництва комерційних препаратів пробіотиків IV покоління та методів їх довгострокового зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського