РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726698<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цибульський В. С. 
Фото- і термостимульовані процеси в сцинтиляційних матеріалах на основі сапфіру, вольфраматів і молібдатів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. С. Цибульський; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 16 c. - укp.

Досліджено температурну еволюцію спектрів поглинання, природу дефектів і структури монокристалів молібдату кальцію та цинку. Розглянуто дію високотемпературного відпалу кристалів молібдату кальцію в атмосфері кисню на їхні люмінесцентні, абсорбційні та термічно активовані властивості. Досліджено вплив поступового заміщення вольфраму молібденом у подвійній системі (1 - x)MgMoO4 - xMgWO4 на структуру та люмінесцентні властивості. Вивчено залежність люмінесцентних та абсорбційних властивостей монокристалів сапфіру від величини легуючої домішки іонів титану. Виявлено підвищення світлового виходу люмінесценції кристалів молібдату кальцію після їх високотемпературного відпалу в атмосфері кисню. Встановлено, що за температури 10 К світловий вихід люмінесценції досліджуваних кристалів молібдату цинку становить ~17 % світлового виходу відпалених кристалів молібдату кальцію або ~16 % світлового виходу відомого сцинтилятора вольфрамату кальцію. Показано, що кристали молібдатів кальцію та цинку є перспективними матеріалами для створення кріогенного детектора, оскільки в їх структуру можна впровадити ізотоп 100Мо, необхідний для реєстрації безнейтринного подвійного бета-розпаду. Досліджено вплив заміщення молібдену вольфрамом на фазовий склад і люмінесцентні властивості системи (1 - x)MgMoO4 - xMgWO4 за температури 8 К. Запропоновано модель Ti4+-F-центру для пояснення природи виникнення смуги люмінесценції за 420 нм у кристалах Al2O3, легованих іонами титану.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425417 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського