РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гладка Г. В. 
Екофізіологічні особливості та таксономічне положення мікроорганізмів екстремальних екосистем : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Г. В. Гладка; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Досліджено таксономічне різноманіття мікроорганізмів у екстремальних регіонах (Антарктика, Мертве море, Крим, озеро Байкал, Еквадор), а також їх аутекологію, зокрема резистентність до екстремальних факторів (УФ опромінення, дегідратація, гіперсолоність, температура). Показано, що наземні антарктичні екосистеми характеризуються таксономічно різноманітними бактеріями, які належать до Actinobacteria, Proteobacteria, Bacteroidetes, Firmicutes (роди: Frondihabitans, Microbacterium, Rhodococcus, Arthrobacter, Micrococcus, Rothia, Pseudomonas, Serratia, Sphingobacterium, Sporosarcina, Staphylococcus), та дріжджами, які представлені Basidiomycota (роди: Tremella, Rhodosporidium, Cryptococcus, Leucosporidiella, Leucosporidium, Rhodotorula) і Ascomycota (роди: Candida, Exophiala, Debaryomyces). Встановлено, що більшість мікроорганізмів Антарктики психро- та галотолерантні, резистентні до дегідратації та УФ опромінення. В гіперсолоних екосистемах Криму та Мертвого моря найбільш поширені представники Bacillus. Всі вони термо- та галотолерантні, резистентні до УФ опромінення. Близько 80 % психротолерантних байкальських штамів (Actinobacteria та Firmicutes) резистентні до УФ. Аеробні хемоорганотрофні бактерії з екосистем Еквадору (75 %) — галотолерантні та резистентні до УФ опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*806

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425649 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського