РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726965<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загребельний І. А. 
Взаємодія з плазмою в коаксіальному хвилеводі мікрохвильового випромінювання зі стохастичними стрибками фази : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / І. А. Загребельний; НАН України, Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Увагу приділено встановленню критеріїв та умов функціонування ефективного розряду низького тиску, ініційованого мікрохвильовим випромінюванням зі стохастичними стрибками фази (МХВССФ). Проведено розрахунок набору енергії електронами в полі МХВССФ довільної величини, які відбуваються в довільний момент часу та з урахуванням пружних зіткнень із молекулами газу. Встановлено, що набір енергії електроном пропорційний частоті стрибків фази. Знайдено області тисків, у яких умови для пробою та підтримки розряду за допомогою МХВССФ енергетично більш вигідні, ніж для пробою, створеного за допомогою регулярного мікрохвильового випромінювання. Встановлено, що розряд, створений за допомогою МХВССФ, можна ініціювати в області більш низьких тисків, ніж для регулярного сигналу, і, таким чином, уникнути витрат енергії на непотрібні пружні та непружні зіткнення. З аналізу спектрів мікрохвильового сигналу встановлено, що для зниження потужності електричного поля МХВССФ, потрібного для пробою та підтримки стаціонарного розряду, доцільно використовувати сигнал із вузьким спектром. Розроблено оригінальну методику визначення густини плазми в розряді низького тиску, ініційованого МХВССФ, за допомогою застосування подвійних зондів, цифрового осцилографа та чисельної обробки реалізацій мікрохвильових сигналів. З аналізу спектрів оптичного випромінювання плазми розряду низького тиску в повітрі за різних тисків і потужності МХВССФ показано, що зі зниженням тиску повітря оптичне випромінювання з розряду змінюється, і в області видимого світла в спектрі випромінювання більше явно присутні короткі довжини хвиль. Знайдено числові розв'язки дисперсійного рівняння для коаксіального хвилеводу, повністю заповненого плазмою, за довільних значень магнітного поля та густини плазми. Знайдено також різні моди хвиль: квазі-ТЕМ типу, плазмові й електромагнітні. Побудовано топографії полів і просторовий розподіл потоків енергії в різних точках на дисперсійних кривих.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263 в641,022 + З845.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського