РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000726972<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лозинський Р. Ю. 
Діагностичне та прогностичне значення хромосомних аномалій і мутації JAK2V617F при мієлофіброзі : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / Р. Ю. Лозинський; НАМН України, ДУ "Ін-т гематології та трансфузіології". - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Наведено результати оцінки діагностичного та прогностичного значення аномалій каріотипу та мутації JAK2V617F за мієлофіброзу за допомогою комплексного визначення каріотипу специфічно стимульованої гранулоцитарним колонієстимулюючим фактором (Г-КСФ) периферичної крові та нестимульованого кісткового мозку разом із молекулярно-генетичним дослідженням. Викладено дані клінічного обстеження, цитогенетичного, молекулярно-цитогенетичного та молекулярно-генетичного дослідження пацієнтів. Показано відсутність відмінностей у спектрі хромосомних перебудов за одночасного цитогенетичного дослідження в незрілих мієлоїдних клітинах-попередниках периферичної крові, стимульованих in vitro Г-КСФ, і в нестимульованому кістковому мозку. Виявлено, що найчастіше серед усіх аномалій каріотипу в крові та кістковому мозку хворих на мієлофіброз виявляється поліплоїдія (в 10,5 %) у субклонах клітин. Серед аномалій окремих хромосом за мієлофіброзу найчастіше спостерігали моносомію хромосоми 7 та трисомію хромосоми 8. Встановлено, що хромосомні аномалії достовірно частіше траплялися в поєднанні з поліплоїдними наборами хромосом, ніж без поліплоїдії. Підтверджено, що цитогенетичні аномалії в крові або кістковому мозку хворих на мієлофіброз пов'язані з коротшим загальним виживанням. Виявлено достовірно вищу частоту прогностично несприятливих за DIPSS-Plus цитогенетичних аномалій у хворих із мутацією JAK2V617F. Доведено необхідність моніторингу в динаміці каріотипу крові, стимульованої in vitro Г-КСФ, оскільки протягом 6-ти - 12-ти місяців у 33,3 % хворих з'являються додаткові цитогенетичні аномалії. Показано доцільність проведення цитогенетичного дослідження крові, стимульованої in vitro Г-КСФ у хворих із неінформативним пунктатом кісткового мозку та наявністю не менше 12-ти % незрілих мієлоїдних клітин-попередників у лейкоцитарній формулі, оскільки під час використання цього підходу виявлено хромосомні аномалії в 50-ти % таких хворих, з них у 80-ти % - прогностично несприятливі за DIPSS-Plus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411-4 + Р569.411-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425787 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського