РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000727117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Приходько Р. В. 
Колоїдно-хімічні принципи створення металооксидних нанокомпозитів : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.11 / Р. В. Приходько; НАН України, Ін-т колоїд. хімії і хімії води ім. А.В. Думанського. - Київ, 2016. - 38 c. - укp.

Створено наукові засади прогнозування властивостей мікро- та нанооксидних матеріалів у системах "модифікатор - матриця" природного та синтетичного походження (аморфні та кристалічні оксиди, глинисті шаруваті мінерали аніонного та катіонного типів, каркасні металосилікати), які є основою для створення сучасних матеріалів з унікальними властивостями. Вперше науково обгрунтовано роль поверхневих центрів оксидних матеріалів різної природи на процес модифікування їх поверхні ацетилацетонатними комплексами металів. Синтезовано шаруваті матеріали біфункціональної дії та модифіковано їх поліолігокатіонами металів. Запропоновано новий метод інтеркаляції шаруватих мінералів із концентрованих дисперсій. Вперше обгрунтовано роль часток заліза та міді в цеолітних матрицях. Визначено роль триблоксополімеру під час стабілізації наночасток металів, які знаходяться на поверхні модифікованого діоксиду титану. Результати досліджень використано для розробки нових окисно-відновних і кислотно-основних каталізаторів, сорбентів, засобів транспортування субстанцій ліків, а також для проведення керованих хімічних реакцій. Досліджено електронний стан катіонів перехідних металів у Cu- і Fe-заміщених цеолітах, що дозволило вирішити фундаментальні питання щодо механізмів реакцій і визначення ролі нанодисперсних оксидних структур перехідних металів на поверхні та в каналах цеолітів. Синтезовано шаруваті подвійні гідроксиди, які відкривають нову "лінійку" матеріалів із властивостями твердих лугів та аніонообмінних глин. Встановлено, що основними факторами, які впливають на кислотно-основні властивості шаруватих подвійних гідроксидів, є хімічний склад одержаних матеріалів, методи синтезу та характер їх термічної обробки. Проведено оцінку ефективності дії активних центрів у модельних реакціях кислотно-основного й окисно-відновного характеру. На основі одержаних результатів встановлено природу, силу та загальну кількість активних центрів поверхні синтезованих зразків. Виявлено фактори, які впливають на зміну природи каталітичних центрів у процесі хімічних реакцій (кислотно-основного типу) за наявності (або відсутності) в реакційному середовищі води. Зазначено, що хімічна природа одержаних матеріалів та їх фізико-хімічні характеристики визначили вибір методів синтезу й умови модифікування поверхні синтезованих матеріалів. Проведено оцінку ефективності активних центрів у модельних реакціях кислотно-основного й окисно-відновного характеру. На основі одержаних результатів встановлено залежність характеру активних центрів поверхні від їх хімічної природи, вплив матриці носія та локалізації наночасток (поверхня, канали, міжшаровий простір) на властивості одержаних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г614 + Г534.523.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425892 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського