РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000727195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єфременкова Л. Н. 
Патогенетичне обгрунтування застосування фізичних факторів у хворих на остеоартроз при метаболічному синдромі : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / Л. Н. Єфременкова; Одес. нац. мед. ун-т. - Одеса, 2016. - 40, [1] c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та вирішено наукову проблему медичної реабілітації, фізіотерапії та курортології, що пов'язано із підвищенням ефективності комплексного відновного лікування (на госпітальному та поліклінічному етапах) хворих на остеоартроз за метаболічного синдрому шляхом розробки диференційованих лікувально-реабілітаційних комплексів з урахуванням клінічного перебігу, стадії остеоартрозу, наявності та вираженості метаболічних чинників кардіоваскулярного ризику, імунного статусу, маркерів запалення та рівня адипокінів. Вивчено особливості клінічної картини, перебігу, стану ліпідного, вуглеводного обміну, запальних маркерів, адипокінів та якості життя у хворих на остеоартроз за метаболічного синдрому. Показано знеболювальний, протизапальний та імунокоригувальний вплив кріомагнітотерапії на колінні суглоби. Діадинамотерапія й ампліпульстерапія на передню та бічну черевну стінку позитивно впливали на артеріальний тиск, чинники кардіоваскулярного ризику (окружність талії й індекс маси тіла), інсулінорезистентність та рівень адипокінів. Ампліпульстерапія має більш значний вплив на артеріальний тиск, а діадинамотерапія - на метаболічні чинники ризику. Поєднане застосування кріомагнітотерапії та діадинамотерапії, кріомагнітотерапії та ампліпульстерапії має знеболювальний, протизапальний вплив, позитивно впливає на рівень адипокінів, інсулінорезистентність і стан імунної системи. Подальше застосування фізичних вправ різного характеру й інтенсивності сприяє зменшенню больового синдрому, покращанню якості життя, корекції чинників кардіоваскулярного ризику, зниженню інсулінорезистентності, рівня лептину та запальних маркерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12 + Р458.280.40 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського