РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000727257<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнєцова І. В. 
Методологічні та технологічні особливості формування продуктивності стевії (Stevia rebaudiana Bertoni) як сировини для комплексного переробляння : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09, 06.01.15 / І. В. Кузнєцова; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 47 c. - укp.

Розглянуто проблеми підвищення продуктивності стевії, оцінено її якість. Представлено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо підвищення ефективності елементів технології вирощування, які забезпечують одержання двох врожаїв за грунтово-кліматичних умов України, рослин із відмінними біометричними показниками органічного напряму. Ступінь пластичності показує екологічну адаптацію стевії сорту Берегиня за приживлюваністю рослин, яка є більш чутливою до умов підзони нестійкого зволоження (0,397) і менш - за умов підзони достатнього зволоження (0,217) за густоти садіння 100 тис. шт./га. Відмічено, що здатність рослин до екологічної пластичності в грунтово-кліматичних зонах України є нестабільною, і залежно від елементів технології вирощування може змінюватись. Науково обгрунтовано та розроблено спосіб сушіння, який забезпечує виробництво листків сушених гарантованої якості, придатних до тривалого зберігання. Вивчено умови їх зберігання та показано вплив елементів технологій вирощування і сушіння на якість готового продукту. За вивченням особливостей компонентного складу визначено залежність речовин дитерпенових глікозидів, флавоноїдів, аміно- та жирнокислотного складу від агрокліматичних умов України. Показано, що за вмістом флавоноїдів у листках сушених і розрахунком енергії Гіббса можна встановити умови вирощування стевії. Вперше запропоновано визначення коефіцієнта крихкості та визначено їх основні технологічні показники якості листків сушених. Розроблено методики з визначення крихкості, флавоноїдів та основних показників пористості листків сушених. Одержані результати з впливу домішок на кінетику екстрагування стали основою дослідження екстрагування речовин дитерпенових глікозидів з листків сушених та одержання концентрату високої якості. Уточнено показники якості одержаного концентрату й оцінено за його використанням у виробництві напівкалорійного майонезу "Стевія" та горілки "Стевійка". Вперше досліджено склад стебла та можливість його застосування у виробництві пелетів. Результати досліджень стали основою техніко-економічного обгрунтування комплексного переробляння стевії та апаратурно-технологічної схеми післязбирального обробляння і виробництва концентрату з листків сушених.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-4 стевія

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського