РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000727272<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барінова Н. О. 
Нелінійні електрофорез та електроосмос для одиничних частинок та складних систем : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.11 / Н. О. Барінова; НАН України, Ін-т колоїд. хімії і хімії води ім. А.В. Думанського. - Київ, 2016. - 24 c. - укp.

Вивчено закономірності електрофорезу для частинок різної природи, а також електроосмосу біля поверхні окремих частинок і в системах, що містять різні компоненти. Експериментально виміряно та теоретично розраховано швидкості електрофорезу провідних і непровідних частинок в залежності від прикладеної напруги Е та використовуваного дисперсного середовища. Експериментально підтверджено залежність нелінійної складової швидкості електрофорезу від числа Пекле. Виміряно швидкості електроосмотичної течії біля провідних частинок з криволінійною поверхнею та селективною електропровідністю. Проведено порівняння профілів електроосмотичної течії для окремих іонообмінних і металевих частинок. В обох випадках підтверджено передбачений теоретично квадратичний характер залежності швидкості електроосмосу від напруженості електричного поля. Проведено дослідження швидкості електроосмосу в ланцюжках іонообмінних гранул. Встановлено зниження швидкості течії при наближенні до кінця ланцюжка. Проведено дослідження зниження напруги на різних ділянках системи. Проаналізовано залежність концентраційної поляризації від розташування гранул та її вплив на швидкість електроосмотичної течії. В системі, яка складається з різнорідних гранул, одержано вихровий потік, що забезпечує перемішування рідини. Досліджено поляризаційні процеси та швидкості електроосмосу в комплексній системі іонообмінні мембрани / скляна пориста діафрагма / іоніт в залежності від її компонування. Показано, що найбільший ступінь поляризації та максимальна квазістаціонарна швидкість електроосмосу спостерігаються у випадку, коли гранули іоніту розташовані біля діафрагми з боку катода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г574.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426016 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського