РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000727576<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бездорожев О. В. 
Управління структурою та властивостями матеріалів на основі нанорозмірного магнетиту та діоксиду цирконію при синтезі та консолідації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.06 / О. В. Бездорожев; НАН України, Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Встановлено закономірності формування структури, фазового складу та властивостей наночастинок Fe3O4 і матеріалів на основі нанорозмірного ZrO22 під час синтезу й іскроплазмового спікання (ІПС), як перспективних матеріалів медичного, електрохімічного та конструкційного призначення. Доведено можливість управління морфологією наночастинок магнетиту під час їх хімічного осадження в присутності добавки хітозану, що дозволило створити унікальні феримагнітні наноструктури магнетит-хітозан. Запропоновано технологію одержання двошарових матеріалів для твердо-оксидних паливних комірок (ТОПК) із заданою мікроструктурою. При цьому доведено можливість створення in situ пористих керметів під час ІПС оксидних порошків композиційного складу. Розроблено кермет Fe-Ni-Co/8YSZ з коефіцієнтів термічного розширення (КТР) близьким до кераміки 8YSZ, що забезпечує підвищену стійкість ТОПК до термомеханічних напруг. Встановлено причинно-наслідковий зв'язок між режимами ІПС, мікроструктурою, фазовим складом і механічними властивостями кераміки на основі ZrO2, стабілізованого 1,75 мол.% і 3 мол. % Y2O3. Показано, що в залежності від стану границь зерен та режимів ІПС, можливо одержати високощільну кераміку 1.75Y-TZP - 1 мас. % АІ2О3 з КІС до 14,2 МПа·м1/2 на відміну від кераміки на основі 3 Y-TZP.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського