РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728183<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мачуліна С. О. 
Геологія та нафтогазоносність доманікоїдних відкладів : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / С. О. Мачуліна; НАН України, Ін-т геол. наук. - Київ, 2016. - 36 c. - укp.

Систематизовано дані за стратиграфічними рівнями розвитку вуглецевих формацій в криптозойському та фанерозойському еонах, в яких виділено ряд періодичностей: в криптозойському еоні ~ 600, 300, 100 млн років, в фанерозойському еоні ~ 30, 20, 15, 10 млн років. Вперше по відношенню до доманікоідних відкладів виділено стратиграфічні рівні спаду у розвитку та поширенню з періодами 20 і 25 млн років (пізній силур-ранній девон, кордон палеозойського та мезозойського мегациклів, маастрихт-палеоцену), які збігаються з крупними біологічними катастрофами й абіотичними подіями. Вперше виділена ієрархічна система рангів просторового поширення доманікоїдних відкладів (планетарний, субпланетарний, регіональний, локальний). Для території України одержала розвиток планетарна закономірність - зміщення в часі басейнів з доманікоїдною седиментацією з древніх платформ на периферії континентів і в "молоді" морські басейни та океани. Теоретично обгрунтовано приуроченість доманікоідних басейнів до зон довгоіснуючих планетарних і регіональних розломів, що сприяє їх катагенетичному перетворенню та придбанню нафтоматеринських властивостей. Вперше для ДД3 розроблено типізацію пасток, пов'язаних з доманікоїдними товщами. Визначено головні чинники формування доманікоідних відкладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д59(45УКР)453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426983 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського