РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко Ю. А. 
Морфофункціональні особливості регенерації шкіри при хімічній травмі та застосування хітозанових плівок у віковому аспекті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Ю. А. Ткаченко; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено морфофункціональні особливості процесів регенерації ділянки шкіри у віковому аспекті при моделюванні опікової рани хімічної етіології та використанні хітозанових мембран. Уперше встановлено особливості морфофункціонального стану шкіри після нанесення кислотного опіку у різні вікові періоди. Визначено особливості планіметрії рани, клітинного складу регенерату шкіри та гістоморфометричні особливості процесів загоєння опіку, спричиненого дією кислоти. З'ясовано особливості мікробної контамінації рани в різні вікові періоди та виявлено залежність мікробного складу рани від віку. Доведено можливість застосування мембран на основі хітозану для лікування ран шкіри, викликаних дією кислоти. Встановлено морфофункціональні особливості регенарації шкіри, що полягають у скороченні термінів загоєння рани, зростанні кількості макрофагів і фібробластів, зменшенні судинної реакції, а також прискоренні утворення грануляційної тканини й епітелізації поверхні рани при використанні хітозанових мембран. Зазначено, що вікові особливості процесів регенерації шкіри при застосуванні хітозанової мембрани полягають у меншій чутливості клітин регенерату тварин старечого віку до дії активного агента, що виявляється в уповільненні очищення рани, утворення грануляційної тканини та судин. Проте в усіх вікових групах відзначається позитивний ефект, що характеризується зменшенням термінів епітелізації рани та профілактикою утворення рубцевої тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.17 + Р251.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427125 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського