РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728471<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мінько С. А. 
Обгрунтування параметрів робочих органів фрезерної машини для обробітку грунту в пристовбурних смугах інтенсивного саду : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / С. А. Мінько; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. - Мелітополь, 2017. - 23 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення якості обробітку грунту в пристовбурних смугах плодових насаджень шляхом створення оптимального агрегатно-структурного складу грунту фрезерною машиною з вертикальною віссю обертання робочих органів за рахунок обгрунтування їх оптимальних геометричних параметрів і режиму роботи машини. Зазначено, що якість грунту в пристовбурних смугах плодових насаджень за показником агрегатно-структурного складу може суттєво змінюватись під дією води із систем зрошення і механізованого обробітку. Доведено,що для утворення оптимального структурно-агрегатного стану грунту (коефіцієнт 0,6 - 0,8) необхідно застосовувати робочі органи фрези у вигляді ножів, які обертаються навколо вертикальної осі та мають криволінійну поверхню. Встановлено, що робоча поверхня ножа має бути лінійчатою, у вигляді прямого кругового циліндра, у якого ординати напрямної збільшуються від траєкторії руху ріжучої крайки ножа за лінійним законом і встановлюється величиною заднього кута різання (γ = 10°). Розраховано, що на ножах з такою поверхнею, виникають рухомі сили, які є більшими за стримуючі сили і відносна швидкість грунту по поверхні ножа стає більшою ніж його окружна швидкість, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню рихлення грунту. Показано, що для збереження структурно-агрегатного стану грунту при застосуванні десяти вегетаційних поливів необхідно здійснювати механізований обробіток грунту фрезерною машиною з розробленими робочими органами після проведення третього або четвертого поливу, а для грунту з початковим значенням коефіцієнту структурності 0,6 - після першого. Зазначено, що результати досліджень упроваджено в технологіях вирощування абрикосу, черешні та яблуні при утримані грунту під "чорним паром", що сприяє заощадженню на кожному гектарі оброблюваної площі не менше 226 грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-12 + П25-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427128 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського