РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хабурський Я. М. 
Розроблення інгібіторів корозії вуглецевих сталей на основі відходів деревини для теплоенергетики : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.14 / Я. М. Хабурський; НАН України, Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Розроблено екологічно чисті ("зелені") інгібітори на основі відходів деревини для протикорозійного захисту сталей в нейтральних і кислих середовищах і встановлено закономірності та механізми їх захисної дії за умови корозії, солевідкладення та корозійно-механічного руйнування. Розроблено методику синтезу інгібіторів, аналітичного визначення в них основної діючої речовини, таніну. Гравіметричними й електрохімічними дослідженнями показано, що екстракт дуба та синергічні композиції, створені на його основі, є інгібіторами змішаної дії. Утворюючи на поверхні хемосорбційну плівку, вони підвищують енергію активації та сповільнюють швидкість корозії сталі в нейтральних та кислих середовищах. Виявлено, що синергічна композиція з органічними та неорганічними синергістами ТИС-4 не лише найефективніше гальмує корозію у водогінній воді (Z = 98 %), а й сповільнює бікарбонат-карбонатне перетворення, запобігаючи тим самим відкладеню солей твердості на сталевій поверхні. Розраховані значення адсорбційного потенціалу й енергії активації корозійного процесу в 5 % НСl і в присутності інгібіторів на основі екстракту дуба підтверджують хемосорбційну природу їх захисної дії, яка задовільно описується ізотермою Ленгмюра. Показано, що змочування поверхні сталі водними розчинами екстракту дуба зростає за пластичної деформації сталі. Розрахована термодинамічна робота адгезії розчинів екстрактів до поверхні металу зростає з підвищенням рівня пластичної деформації, що посилює адсорбцію інгібітору. Виявлено, що екстракт дуба підвищує опір сталі втомному руйнуванню у воді, гальмуючи як стадію зародження втомної тріщини, так і сповільнюючи її ріст. Розроблено технологічний регламент на синтез інгібітору ТИС-4, випущено його дослідну партію, та розроблено практичні рекомендації з його застосування. Інгібітор у складі промивних розчинів впроваджений для кислотно-інгібіторного очищення теплоенергетичного обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + Л79

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427322 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського