Бірюкова М. В. Суб'єктно-праксиологічна концепція соціального проектування : автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.04 / М. В. Бірюкова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 32 c. - укp.На основі проведеного теоретичного аналізу та відповідних узагальнень обгрунтовано суб'єктно-праксиологічну концепцію соціального проектування. Розглянуто теоретичні підходи до розгляду проектування як соціальної практики в соціологічному дискурсі. Обгрунтовано, що соціальне проектування як діяльність враховує принципи глокальності, нетотальності, фрагментарності, суб'єктності, прагматичності. Визнано соціального суб'єкта як носія полісуб'єктності. Виявлено, що згідно суб'єктно-праксиологічного підходу, проектування має поліфонічну природу й існує як функція соціології, соціологічна діяльність (пізнавальна, конструктивістська й організаційна) та соціальна практика. Уточнено зміст проектування як функції соціології, що передбачає усвідомлення, дослідження та створення поля можливостей, в якому інтегровано як суспільні, так і суб'єктні настанови про бажане майбутнє, що обмежене ресурсами та технологіями втілення, середовищем впровадження й активістською позицією суб'єкта. В структурі концепції соціального проектування встановлено, що його мета - гармонізація соціального об'єкта; а завдання полягає у збільшенні соціального капіталу як чинника розвитку потенціалу об'єкта. В межах суб'єктно-праксиологічної концепції обгрунтовано, що об'єкти соціального проектування мають дуалістичну природу. На прикладі системи освіти регіону розроблено й описано проект кластерного регіоналізму освіти. Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.643
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА427371 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|