РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондарева А. В. 
Біохімічні механізми порушень процесів знешкодження олігоефірів багатоатомних спиртів та засоби їх корекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.32 / А. В. Бондарева; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Рубіжне, 2017. - 22 c. - укp.

Досліджено біохімічні механізми порушень процесів знешкодження олігоефірів багатоатомних спиртів технічної назви "Лапрол" марок 502 і 503 за умови тривалого перорального введення щурам і обгрунтування патогенетичного шляху їх корекції інфузійним розчином "Ремаксол". Установлено, що речовини піддаються в організмі щурів біотрансформації з утворенням токсичних продуктів - вуглеводнів, альдегідів, кетонів, спиртів. Показано, що за умови 45-ти добової токсифікації щурів олігоефірами у дозах 1/10 і 1/100 DL50 у гепатоцитах виникають порушення функціонування монооксигеназної системи і процесів кон’югації на тлі активації вільнорадикальних реакцій, зниження антиоксидантних ресурсів, погіршення фізико-хімічних властивостей мембран мікросом. Обгрунтовано, що патогенетично значимими показниками порушень процесів знешкодження речовин є мікров’язкість мембран мікросом гепатоцитів, вміст глюкуронової кислоти, загальних глюкуронідів і сульфатів, глутатіону, цитохрому Р-450, активність каталази, глутатіонредуктази, глутатіонпероксидази, фенолсульфотрансферази. Експериментально доведено, що ремаксол сприяє позитивній динаміці змін патогенетично значимих показників порушень процесів знешкодження олігоефірів у печінці щурів, що підтверджується покращенням функціонального стану мікросом гепатоцитів та процесів кон’югації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-648 + Р419.451-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427445 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського