РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728855<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шкапо А. І. 
Біохімічні механізми дії препаратів, що впливають на харчову поведінку при експериментальному метаболічному синдромі : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.32 / А. І. Шкапо; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Рубіжне, 2017. - 24 c. - укp.

Досліджено біохімічні механізми дії препаратів патогенетичної терапії метаболічного синдрому, що впливають на харчову поведінку та здатні корегувати виразність ожиріння. Встановлено, що утримання тварин на висококалорійній дієті із додаванням фруктози та ін'єкцій низьких доз дексаметазону супроводжувалось розвитком модельних патологій - метаболічного синдрому у хом'ячків та синдрому інсулінорезистентності (ІР) у щурів (відповідно до моделі). За цих умов зростала гуморальна активність жирової тканини, зростав рівень прозапальних цитокінів та кортикостерону із одночасним зменшення вмісту адипонектину, формувалася ІР та гіперінсулінемія, дисбаланс периферичних (лептин, грелін, холецистокінін) та центральних (проопіомеланокортин, агуті-подібний протеїн, анандамід) чинників регуляції харчової поведінки. Паралельно із цим, розвиток модельної патології супроводжувався порушенням обміну вуглеводів та ліпідів, а саме розвитком стійкої гіперглікемії (за рахунок виразної ІР), підвищенням рівня фруктозаміну та НbА, розвитком атерогенної дисліпідемії, активацією процесів ліполізу периферичної жирової тканини та ліпогенезу в печінці, зростанням рівня кетонових тіл в крові. Застосування досліджуваних препаратів за різними механізмами ефективно нівелювало прояви ІР, порушення гуморального тла, зміни метаболізму вуглеводів та ліпідів, проте одночасно відбувалося формування певних ускладнень. Зокрема гідроксилимонна кислота спричиняє мобілізацію триацилгліцероли з периферичної жирової тканини до печінки, що спочатку супроводжується корекцією ожиріння, однак надалі підвищує ризик розвитку стеатозу печінки. Порівняння терапевтичної ефективності досліджуваних препаратів виявило більш виразні корегувальні ефекти під час застосування гідроксилимонної кислоти, що можна пояснити наявністю декількох механізмів лікувальної дії останньої.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 + Р415.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського