РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000728918<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Третяк К. К. 
Нагрів і діагностика плазми тороїдальних пасток короткохвильовими високочастотними полями : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / К. К. Третяк; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2017. - 17 c. - укp.

Досліджено особливості розподілу високочастотних електромагнітних полів у неоднорідній тороїдальній плазмі в області іонних циклотронних частот, а також досліджено нові методи діагностики плазми, засновані на двохполяризаційній рефлектометрії, які можуть бути використані в стелараторах і сферичних торах. Теоретично досліджено високочастотний нагрів неоднорідної плазми торсатрона "Ураган-ЗМ" швидкими магнітозвуковими хвилями. Вперше показано визначальний вплив тривимірної неоднорідності параметрів плазми торсатрона "Ураган-ЗМ" на поширення і поглинання швидкої хвилі. Встановлено, що просторова близькість зон альфвенівського і циклотронного резонансів приводить до зміни поляризації швидкої хвилі в області циклотронного резонансу. Наслідком цього є циклотронне поглинання швидкої хвилі на іонах. За допомогою променевого коду побудовано якісну тривимірну картину поширення повільної хвилі. Вперше з'ясовано, що повільна хвиля поширюється тільки на периферії плазмового шнура торсатрона "Ураган-ЗМ" і поглинається поблизу антени за рахунок загасання Ландау на електронах і загасання за рахунок зіткнень. Досліджено можливість застосування двохполяризаційної рефлектометрії для визначення профілю густини плазми в торсатроні "Ураган-2М". Запропоновано та досліджено новий метод вимірювання профілю полоїдального магнітного поля у сферичних токамаках, в якому для зондування плазми одночасно використовуються звичайна та незвичайна хвилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.1,022 + В333.225,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427586 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського