РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мієр Т. І. 
Дидактичні засади організації навчально-дослідницької діяльності молодших школярів : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.09 / Т. І. Мієр; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т педагогіки. - Київ, 2017. - 44 c. - укp.

Відображено результати наукового пошуку з проблеми організації навчально-дослідницької діяльності в початковій школі. Здійснено інтерпретацію суті навчально-дослідницької діяльності в контексті базових понять "діяльність", "навчальна діяльність", "дослідницька діяльність". Розглянуто педагогічну взаємодію як основу організації навчально-дослідницької діяльності молодших школярів, визначено передумови, умови, процесуальний базис та результати організації цього виду діяльності в початковій школі. Визначено й класифіковано засоби організації навчально-дослідницької діяльності молодших школярів. Проаналізовано сучасну теорію і практику організації навчальної, дослідницької та навчально-дослідницької діяльності з акцентуванням уваги на пізнавальній самостійності учнів, їх взаємодії з іншими та на засобовому забезпеченні процесу. Обгрунтовано необхідність уведення в науковий обіг поняття "міждіяльнісна інтеграція". Науково обгрунтовано, експериментально доведено і візуалізовано модель організації навчально-дослідницької діяльності молодших школярів. Розроблено педагогічний і учнівський блоки дидактичного інструментарію як складники зазначеної вище моделі. Розкрито поліфункціональну діяльність учителя в контекстах викладання та управління. Стратегічне, тактичне й оперативне управління охарактеризовано з огляду на суб'єкт, об'єкт, мету, цілі та цикли управління. Деталізовано характеристики різноспособного учіння ("я навчаю себе", "мене навчають інші", "я навчаю інших", "учіння у взаємонавчанні"). Зазначено, що визначені критерії, показники, характеристики рівнів готовності вчителя й учнів до організації та здійснення навчально-дослідницької діяльності в початковій школі слугували основою для формулювання висновків про ефективність упровадження в освітній процес початкової школи експериментальної моделі та її складників за результатами формувального експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.268

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427792 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського