РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петренко О. С. 
Інтернет як субпростір суспільства: структури та процеси : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. С. Петренко; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2017. - 21 c. - укp.

Здійснено концептуалізацію Інтернету як субпростору суспільства. Визначено основні характеристики цього простору, структури, що в ньому утворюються, та взаємовплив віртуальних і офлайнових структур. Акцентовано увагу на тому як Інтернет змінює соціальні інститути та як у ньому формуються структури соціальної нерівності. Підкреслено, що розуміння специфіки віртуального простору неможливе без розуміння потокових і мережевих структур, що стають домінуючими у світі. Зазначено, що у мережевих структурах Інтернету можливо визначити центральні та периферійні частини. Основними структурами досліджуваного простору є інтернет-аудиторії, інтернет-спільноти й інтернет-мережі, що мають специфічні риси в порівнянні з відповідними офлайновими структурами. Доведено, що поширення Інтернету спричинило зміни в інформаційній системі суспільства через зменшення рівня використання традиційних ЗМІ та процеси їхньої конвергенції, а соціальні мережі перетворилися для користувачів на синкретичні медіа. Інформаційні процеси у цих сервісах значно впливають на громадську думку та демонструють взаємозв'язок офлайнових та онлайнових суспільних процесів. Продемонстровано як Інтернет змінив функціонування структур повсякденності користувачів. На підставі здійснених теоретичних і емпіричних студій зроблено висновок щодо впливу інтернетизації суспільства на зміни у соціальних структурах, комунікаційних процесах та структурах повсякденності, пов'язаних з набуттям сучасними суспільствами рис Другого модерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського