РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатик Р. Б. 
Джерела, енергетичний спектр та хімічний вміст космічних променів найвищих енергій : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Р. Б. Гнатик; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. - Київ, 2017. - 23 c. - укp.

Досліджено енергетичний спектр, хімічний вміст космічних променів надвисоких енергій (КПНВЕ) та здійснено пошук потенційних джерел космічних променів гранично високих енергій (КПГВЕ). Проведено аналіз хімічного вмісту КПНВЕ на основі розроблених моделей енергетичного спектру та розрахованих середніх глибин максимумів злив для різних пропорцій протонів, гелію та заліза в загальному потоці, беручи до уваги модифікаційний фактор, який характеризує взаємодію КПНВЕ з реліктовим випромінюванням. Запропоновано нову інтерпретацію даних KASCADE-Grande щодо наявності легкого компонента в діапазоні енергій 1017 - 1018 eB як прояв позагалактичного протонного компонента з енергетичним спектром, модифікованим внаслідок дифузійного поширення в міжгалактичних магнітних полях. Беручи до уваги відхилення траєкторій КПГВЕ в галактичних і позагалактичних магнітних полях проведено пошук потенційних галактичних і позагалактичних джерел для триплету космічних променів з Е > 1020 eB та події з найвищою зареєстрованою енергією Е = 3.2 · 1020 eB (FE-події). Зазначено, що можливим джерелом триплету є магнетар SGR 1900 + 14, тоді як можливим джерелом FE-події є близькі (< 40 Мпк) звичайні галактики UGC 03574 та UGC 03394. Характер поширення КПГВЕ з Е > 1020 eB в магнітних полях відповідає переходу від дифузійного до балістичного руху, тому було досліджено можливість кластеризації напрямків приходу КПГВЕ в таких обставинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В387,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428147 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського